آثار پژوهشکده باقرالعلوم رونمایی شد - آغاز نگارش گلشن ابرار فارس

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، آثار گروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم(ع) شامل ۷ جلد از جمله سه جلد گلشن ابرار ویژه علمای استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل، یک جلد گلشن ابرار بانوان ویژه شرح حال بانوان عالمه مذهب تشیع، دو جلد بازنویسی شرح حال علمای شیعه و یک جلد رفتارهای انسان‌ساز شامل خلاصه اخلاقی ۱۰ جلد گلشن ابرار است که پیش از ظهر پنجشنبه با حضور شخصیت‌های حوزوی و دکتر قشقایی رئیس پژوهشکده باقرالعلوم(ع) در نمازخانه مدرسه علمیه امام کاظم(ع) رونمایی شد.

آیت‌الله احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری نخستین سخنران این مراسم بود که با اشاره به حدیث «العلماء باقون ما بقی الدهر» از پژوهشگران خواست نام علمای برجسته دین را احیا کنند.

حجت‌الاسلام عبدالصمد جودتی مدیرگروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم(ع) نیز به ارائه گزارشی از تولیدات و آثار در دست تالیف این گروه پرداخت.

در این مراسم کار نگارش شرح حال علمای استان فارس با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی آغاز شد و حجت‌الاسلام احمد صمصامی مسئول این پروژه به تشریح مراحل اجرای آن پرداخت.

آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی نماینده آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری سخنران دیگر این مراسم بود که گفت: در کشور ما علمای فراوانی وجود دارند که بسیاری از آنها گمنام هستند و باید شناسایی و معرفی شوند.

سخنران ویژه این مراسم آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی بود که از تلاش‌های پژوهشکده باقرالعلوم(ع) در احیای نام علمای دین قدردانی و بر لزوم شناسایی و پرورش نخبگان حوزوی تأکید کرد.

در این مراسم علاوه بر رونمایی از آثار پژوهشکده باقرالعلوم(ع)، از پژوهشگران فعال این مرکز نیز تجلیل شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه