آیت الله خامنه ای از شخصیت های کم نظیر و در ابعادی بی نظیر تاریخ معاصر هستند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

مدیر حوزه های علمیه :

آیت الله خامنه ای از شخصیت های کم نظیر و در ابعادی بی نظیر تاریخ معاصر هستند

آیت الله خامنه ای از شخصیت های کم نظیر و در ابعادی بی نظیر تاریخ معاصر هستند

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت : آقای راشد به بنده گفت «در دورانی که رهبر معظم انقلاب در سیستان تبعید بودند، به اتفاق آیت‌الله صدوقی خدمت ایشان رفتیم، سپس من به بازار رفتم و وقتی بازگشتم دیدم این دو(رهبر انقلاب و آیـت‌الله صدوقی) سرگرم یک مباحثه جدی علمی هستند، من گفتم چه خبر است، سپس از رهبر انقلاب جدا شدیم، آیت‌الله صدوقی فرمودند «مشت آسید علی پر است».
 
به گزارش راسخون به نقل از رسا، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در مراسم رونمایی از کتاب «فلسفه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای» که شب پنج شنبه در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد، با تأکید بر ضرورت پرداختن به شخصیت رهبر معظم انقلاب گفت: گاهی به سبب حجاب معاصرت و گاهی نیز به سبب شرایطی که خود فرد علاقه ندارد، زوایای مختلف یک شخصیت و اندیشمند بزرگ برای جامعه ناشناخته می‌ماند.
 
وی افزود: بنده درباره شخصیت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بدون مبالغ�� بر این باورم که ایشان از شخصیت‌های کم نظیر زمان معاصر ما بوده و حتی در بعدی و ابعادی شاید بتوان گفت شخصیت بی نظیر تاریخ معاصر ما هستند.
 
امام جمعه قم رهبر انقلاب را از مصادیق بارز روایت «لا یحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر، این پرچم را برنمی دارد و به دوش نمی کشد، مگر کسی که این دوخصوصیت را داشته باشد: اولاً بصیرت داشته باشد؛ ثانیاً استقامت داشته باشد، بصیرت دینی و استقامت ایمانی» دانست و اظهار داشت: این دو ویژگی به خوبی در شخصیت رهبری مبرهن است.
 
وی عنوان کرد: در برخی روایات نیز آمده «دانشمند کسی است که خیر او به جامعه برسد»، امروز ما شاهد خیرات و برکات رهبری هستیم و اگر پژوهشگاهی و نویسنده‌ای احساس تکلیف کرده و اندیشه سیاسی این شخصیت را رقم بزند، کاری درست و براساس ضرورت و درک درستی است.
 
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان این‌که اکنون بیش از 70 سال از عمر پر برکت رهبر معظم انقلاب می‌گذرد، خاطرنشان کرد: بیش از دو دهه شاهد رهبری هوشمندانه ایشان هستیم؛ آن روزی که امام(ره) جایگاه رهبری نظام را بر عهده داشتند، در مخیله ما خطور نمی‌کرد اگر روزی اتفاقی افتاده و امام(ره) در میان ما نباشد برای جامعه چه اتفاقی خواهد افتاد، ولی امروز این شخصیت در تمام عرصه‌‌ها سخنانی حکیمانه، هوشمندانه و با توجه به نیازهای حاکمیت دینی و اسلامی بیان می‌کنند.
 
وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب از نظر علمی امام راحل، حضرات آیات بروجردی، میلانی، حائری و علامه طباطبایی را درک کرده‌اند؛‌ ولی آنچه برای من همیشه مهم بود این است که آقای راشد به بنده گفت «در دورانی که رهبر معظم انقلاب در سیستان تبعید بودند، به اتفاق آیت‌الله صدوقی خدمت ایشان رفتیم، سپس من به بازار رفتم و وقتی بازگشتم دیدم این دو(رهبر انقلاب و آیـت‌الله صدوقی) سرگرم یک مباحثه جدی علمی هستند، من گفتم چه خبر است، سپس از رهبر انقلاب جدا شدیم، آیت‌الله صدوقی فرمودند «مشت آسید علی پر است».
 
امام جمعه قم اظهار داشت: آقازاده شهید صدوقی(امام جمعه سابق یزد که رحلت کرده اند) نیز می‌گفت «من دیدم پدرم نامه‌ای به رهبری(حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) با عنوان آیت‌الله العظمی خامنه‌ای نوشتند، برای من پرسشی مطرح شد و به ایشان گفتم مگر ایشان(رهبری) آیت‌الله هستند، پدرم جواب داد (بله که آیت‌الله هستند و من با این تعبیر می‌نویسم)».
 
وی افزود: رهبر انقلاب از شاگردان آیت‌الله حائری یزدی بوده‌‌اند که آیت‌الله حائری تعبیر می‌کنند «با توجه به هوش، استعداد و توانمندی شما(رهبری)، شما در آینده یا مرجع تقلید مسلم جهان تشیع و یا یکی از چهره‌های شاخص استان خراسان هستید».
 
آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به جایگاه سیاسی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز بیان داشت: کوفی عنان درباره رهبر انقلاب گفته بود «من تحت تأثیر شخصیت‌های فراوان بودم، ولی در ملاقات با ایشان احساس کردم تاکنون چنین شخصیتی را ندیده‌‌ام، شخصیت معنوی ایشان به گونه‌ای مرا گرفت که از خودم پرسیدم چرا من باید دبیر کل سازمان ملل باشم و چیزی از معنویت نداشته باشم، من شخصیت‌های معنوی زیادی دیده‌ام ولی با مسائل سیاسی آشنا نبودند، ولی با دیدن ایشان(رهبر معظم انقلاب) اوج قداست آن شخصیت‌ها از ذهنم پاک شد».
 
وی افزود: دبیر کل سازمان ملل در زمان ریست جمهوری رهبر معظم انقلاب از مسؤولی سؤال می‌کند «رییس جمهور شما در کدام دانشگاه علوم سیاسی فارغ التحصیل شده‌ است، من شخصیتی به هوشمندی او ندیده‌ام»، ایشان همچنین نسبت به مباحث ادبی و فرهنگی اشراف بسیار خوبی داشته و در حوزه فرهنگ کتاب، شعر و سبک‌های مختلف شعری حقیقتا شخصیتی کم نظیر هستند.
 
امام جمعه قم در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از تلاش دست اندرکاران تألیف کتاب «فلسفه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای»، آن را کاری ارزشمند دانست.
/2759/


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه