اتمام بازنگری آیین‌نامه کرسی‌های آزاد اندیشی تا مهرماه - کرسی‌ها تخصصی می‌شوند

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

اتمام بازنگری آیین‌نامه کرسی‌های آزاد اندیشی تا مهرماه - کرسی‌ها تخصصی می‌شوند - تصویر 1

حجت الاسلام سید مجید قریشی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین اقدامات در رابطه با بازنگری آیین نامه کرسی‌های آزاد اندیشی گفت: چند ماهی است که با حضور معاونین و اعضای کارگروه فرهنگی تربیتی مشغول بازنگری آیین نامه‌ کرسی آزاد اندیشی هستیم.

وی با بیان اینکه بازنگری آیین نامه کرسی‌های آزاد اندیشی مراحل پایانی خود را طی می کند افزود: در آیین نامه جدید سعی شده مراحل بوروکراسی را کاهش دهیم.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: در آیین‌نامه جدید برنامه، حرکت به سمت تخصصی شدن کرسی‌ها است چرا که در گذشته یکی از آفاتی که در رابطه با کرسی ها وجود داشت این بود که کرسی ها کمتر تخصصی برگزار می شدند و این مساله آسیب هایی را ایجاد می کرد. اکنون که قرار است کرسی ها تخصصی تر برگزار شود آسیب هایی که دانشگاهیان در رابطه با آن دغدغه دارند کمتر ایجاد می شود .

وی به گسترش برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: برنامه ما این است که با گسترش کرسی‌های آزاد اندیشی نظرات مخالف و موافق بیشتر شنیده شود چرا که این مساله به رشد علمی منجر می شود.

حجت الاسلام قریشی افزود: امیدواریم تا آخر شهریور سال جاری مراحل بازنگری آیین نامه به اتمام رسیده و به شورای اسلامی شدن دانشگاه ها ارایه شده و در صورت تصویب به دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه