احداث موزه علم دانشگاه تهران آغاز شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، همزمان با میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) و در هشتادمین سال تأسیس دانشگاه تهران با حضور محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران و محمد ترکمان نماینده بنیاد فرهنگی و خیریه محمد نقی ترکمان، تفاهم‌نامه تأسیس موزه علم دانشگاه تهران امضا شد.

در این تفاهم نامه که با حضور سید احمدرضا خضری مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی و گلدانساز معاون اداری و مالی دانشگاه به امضا رسید بنیاد فرهنگی و خیریه محمد نقی ترکمان مبلغ 10 میلیارد تومان بودجه اولیه برای احداث فاز اول ساختمان موزه علم را تقبل می کند.

این موزه با هدف عمومی ساختن علم و آشنایی مردم کشور با مباحث علمی و شناخت عمیق از سیر تحولات فنی و تکنولوژیکی دنیا و آینده تحولات علمی جهان و ایجاد زمینه خلاقیت و باروری علمی ایجاد می شود.

مراسم کلنگ زنی احداث موزه علم دانشگاه تهران با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، محمود نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران، محمدحسین امیدمعاون اداری ومالی وزارت علوم ، هیئت رئیسه و جمعی از مسئولان این دانشگاه روز گذشته در محل زمین های شبکه زلزله نگاری تهران برگزار شد.

محل احداث این موزه در شمال بزرگراه همت تعیین شده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه