اعزام 200 مبلغ توانمند به سراسر کشور - نقش روحانیت در پیروزی انقلاب

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

حجت‌الاسلام غلام‌عباس موسوی‌ - مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: دفتر تبلیغات اسلامی که یکی از نهادهای جوشیده از متن انقلاب اسلامی است بر خود وظیفه می‌داند بر اساس رسالت فرهنگی و تبلیغی که دارد اقدام به اعزام مبلغ در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی کند.

وی گفت: امسال بیش از 200 نفر از مبلغان توانمند، فعال و باسابقه به سراسر کشور اعزام شده و این افراد تا 22 بهمن در بین مردم فعالیت تبلیغی و فرهنگی خواهند داشت. مبلغان دینی در این ایام تلاش دارند پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی، آرمان‌های بلند امام راحل، مدل حکومتی بر محور ولایت فقیه، دعوت مردم به وحدت در حور محول ولایت فقیه و دسیسه‌های پیچیده دشمنان برای مردم روشنگری و تبیین کنند.

حجت‌الاسلام موسوی اضافه کرد: مبلغان اعزام شده با حضور در جلسات سخنرانی و خطابه، ضمن بیان دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی، همه مردم را به حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن دعوت خواهند کرد.

فزونی تلالو انقلاب در جهان

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود به روند شکل گیری انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی از بین ستم‌ها و گرفتاری‌ها و مشکلات عدیده‌ای که برای ملت برومند ایران وجود داشته، به دست مردم و با رهبری روحانیت و امام راحل عظیم الشان ایجاد شد.

وی گفت: خون‌های فراوانی به پای شجره طیبه انقلاب اسلامی ریخته شد و امروز شاهد پویایی، رشد و اعتلای این درخت تناور در ابعاد مختلف هستیم.

حجت‌الاسلام موسوی از انقلاب اسلامی به عنوان کانون بیدارگری و حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم یاد کرد و افزود: آرمان‌های انقلاب اسلامی برای همه ملت‌های اسلام یکی پس از دیگری در حال تحقق است و این انقلاب توانسته پرچم اسلام را برافراشته و مدل حکومت اسلامی بر مبنای ولایت فقیه را طراحی و به جهان معرفی کند.

وی اضافه کرد: به واسطه این انقلاب است که مستضعفان از زیر بار ظلم و ستم قدرت‌های چپاولگر آزاد شده و این ملت خودش را در دنیا اثبات کرده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ارزش‌های اسلامی را سرلوحه کار خویش قرار داده اضافه کرد: امروز ظرفیت وسیعی برای اجرای احکام و معارف اسلامی به وجود آمده است.

حجت‌الاسلام موسوی تاکید کرد: انقلاب اسلامی خدمات گسترده‌ای ��ز نظر علمی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی به جامعه ایران اسلامی و دنیا ارائه کرده که احصاء آنها بسیار مشکل است و خوشبختانه روز به روز بر تلالو و تابش نور این انقلاب افزوده می‌شود.

نقش روحانیت در پیروزی انقلاب

وی به تشریح نقش و خدمات روحانیت در انقلاب اسلامی پرداخت و تاکید کرد: روحانیت به عنوان قشری جوشیده از متن مردم، از دیرباز همراه و همگام و در خدمت مردم بوده و مردم نیز همیشه این ارتباط وثیق و جدی را با روحانیت در عرصه‌های گوناگون داشته‌اند و نسبت به روحانیت احساس ویژه‌ای دارند و روحانیت را هم‌راز و همیار خود می‌دانند.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: روحانیت به عنوان افراد ناصح و دلسوز و کسانی که دغدغه پیاده شدن معارف اسلامی و احکام دین را دارند، از دیرباز با وجود مشکلات فراوان، کوله بار تبلیغ را بر می‌داشتند و در سخت‌ترین شرایط تبلیغ دین می‌کردند و در امور خیر و فعالیت‌های اجتماعی همیشه حضور جدی و قوی داشته‌اند.

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از روحانیت به عنوان قشری مورد اعتماد یاد کرد که در زمان طاغوت و بعد از پیروزی انقلاب همواره پناهگاه و ملجا بی‌بدیلی برای مردم بوده و هستند و به عنوان بلندگوهای اسلام در کنار مردم بودند.

وی گفت: روحانیت در سال‌های مبارزه با رژیم طاغوت، وقتی ظلم و ستم و انحرافات را مشاهده کرد نتوانست خاموش بنشیند و معارف اسلامی را بیدارگری کرد و امر به معروف و نهی از منکر را فریاد کرد. مردم هم با روحانیت همکاری و هماهنگی کردند و پشت سر روحانیت حرکت کردند تا توانستند بسترهای ایجاد یک نظام مردمی به نام انقلاب اسلامی را ایجاد کنند.

روحانیت هیچ گاه بر مردم منت نمی‌گذارد

به گفته حجت‌الاسلام موسوی، روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی، پرچمداری و علمداری کرد و روحانیون سینه‌هایشان را در مقابل تیرهای طاغوت سپر کرده بودند.

وی رهبری حضرت امام و روحانیت، ایمان به خدا و حضور مردم در صحنه را سه رکن مهم در پیروزی انقلاب اسلامی ذکر کرد و افزود: روحانیون بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار مردم بوده و در جنگ هشت ساله بیشترین شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند ولی هیچ وقت بر مردم منت نگذاشته، بلکه خود را خادم و مشاور امین مردم می‌دانند.

حجت‌الاسلام موسوی گفت: خوشبختانه مردم هم به روحانیون (به عنوان وارثان انبیای الهی) اعتماد دارند و همیشه در کنار آنها هستند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه