الگو گرفتن از حضرت علی (علیه السلام) بهترین راهکار برای اصلاح امور مسلمانان است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

مدیر حوزه علمیه مدینة العلم شهرضا :

الگو گرفتن از حضرت علی (علیه السلام) بهترین راهکار برای اصلاح امور مسلمانان است

الگو گرفتن از حضرت علی (علیه السلام) بهترین راهکار برای اصلاح امور مسلمانان است

مدیر حوزه علمیه مدینة العلم شهرضا ولایتمداری را سبب از بین رفتن اختلافات دانست و گفت : ولایتمداری سبب خدا محوری می شود و فقر و کمبودها نیز در اثر خدا محوری از بین خواهد رفت.
 
به گزارش راسخون، حجت الاسلام سید نعمت الله صالح مدیر حوزه علمیه مدینة العلم شهرضا، در گفت و گو با رسا، حضرت علی (علیه السلام)را نمونه عملی اسلام و الگوی برتر انسان‌ها در طول تاریخ برشمرد و افزود:بهترین راهکار برای اصلاح امور مسلمانان در جهان امروز بهره گیری از تجربیات حضرت علی(علیه السلام) است.
 
وی در ادامه عنوان کرد: اقتدار، مظلومیت و پیروزی سه شاخصه برتر زندگی حضرت علی (علیه السلام) در طول تاریخ حیات پر برکت ایشان است که علی رغم اختلافات ظاهری در وجود مقدس ایشان نهادینه بوده است.
 
مدیر حوزه علمیه مدینة العلم شهرضا تلاش برای رفع معضلات اجتماعی را از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی حضرت علی(علیه السلام)عنوان و اظهار کرد:ایشان هیچ گاه از اجتماع فاصله نگرفتند و در زمان اوج گرفتاریهای اجتماعی به امر تربیت شاگردان و ترویج معارف دین نیز می پرداختند.
 
حجت الاسلام صالح در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:باید توجه داشته باشیم که غاصبان حق خلافت تنها انسانهای آن روز را از وجود حضرت علی(علیه السلام)محروم نساختند، بلکه با این اقدام تمامی انسانها و در تمامی طول تاریخ از علم و معارف ایشان محروم شدند.
 
وی در ادامه این مطلب افزود: اگر امیرالمؤمنین حدود 25 سال به اجبار خانه نشین نمی شد امروز وضعیت زندگی انسانها و جوامع بشری به گونه ای دیگر بود. 
 
مدیر حوزه علمیه مدینه العلم شهرضا همچنین ولایتمداری را سبب از بین رفتن اختلافات دانست و تصریح کرد:ولایتمداری سبب خدا محوری می شود و فقر و کمبودها نیز در اثر خدا محوری از بین خواهد رفت.
 
حجت الاسلام صالح در بخش دیگری از سخنان خود به تأسیس دبیرستان علمیه امین در شهرضا اشاره و عنوان کرد: هدف از ایجاد این مدارس تربیت نیروهای متعهد و مؤمن و آشنا به واجبات دینی است.
 
وی تأسیس این مدارس را گامی در جهت کمک به انجام رسالت تربیتی آموزش و پرورش دانست و گفت:با توجه به گستردگی هجمه فرهنگی دشمن بر علیه جوانان و نوجوانان جامعه باید گفت:هیچ دستگاهی به تنهایی نمی تواند در برابر این تهاجمات ایستادگی کند و باید تمامی دستگاههای متولی امر فرهنگ با یکدیگر همکاری کنند.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه