ایران شادترین کشور جهان است یا سوئیس؟

آیدین سیار سریع در روزنامه قانون نوشت: 

 

  در تازه‌ترین بررسی‌های انجام شده سوئیس شادترین کشور جهان شناخته شد. 

 

 

 

ایران شادترین کشور جهان است یا سوئیس؟ - تصویر 1

 

 سوال: چرا ما شادترین کشور جهان نیستیم؟پاسخ: ما هم شادترین کشور جهان هستیم ولی باید توجه داشته باشیم چند گونه شادی در جهان وجود دارد. 

 

 ببین یک وقت می‌بینی یک کشور بالاترین سطح رفاه را در بین کشورها دارد. مردمش هم از نظر امنیت، سلامت، کسب و کار، آزادی و … هیچ مشکل خاصی ندارند و بطورکلی کشور غرق در سوسول بازی است. مثل سوئیس. خب این کشور شادی طبیعی دارد. متاسفانه. 

 

 

 

ایران شادترین کشور جهان است یا سوئیس؟ - تصویر 2

 

 سوال: با این حساب ما چه جور شادی‌ای داریم؟

پاسخ: ما شادی هیستریک داریم. مثلا شدیدترین قطعنامه‌ها صادر می‌شد آقای احمدی نژاد می‌گفت قطعنامه دانشان پاره شد ما می‌خندیدیم. تو جاده‌ها تصادف می‌کنیم، هواپیمایمان سقوط می‌کند، در عربستان اذیت و آزار می‌شویم، مرغ و گوشت نمی‌توانیم بخریم، ��ان گران می‌شود، جوک می‌سازیم می‌خندیم. به واقع این شادی ما از شدت بدبختی و رددادگی است. 

 

یک شادی دیگری هم هست که موسوم به شادی توهمی است. این یکی بیشتر در آمریکا رایج است. 
چرا توهمی؟
چون آنها فکر می‌کنند شاد هستند. شما اگر در بیانات چند روز پیش آقای احمدی نژاد دقیق شوید می‌بینید که ایشان آمریکا را به ماشینی تشبیه کردند که با سرعت زیاد در حال سقوط به دره است. اینها توی ماشین جواد یساری و کیتی پِری گوش می‌دهند و شبیه به آدم‌های شاد هستند غافل از آن که سقوط‌شان نزدیک است. 

 

 
 

دیگر شادی‌ها را می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد: 

شادی ناپایدار: به شادی اهالی خاورمیانه اطلاق می‌شود که معمولا دوام زیادی ندارد. فرض کنید شما به عنوان یک خاورمیانه‌ای در مجلسی در حال رقص و پایکوبی هستید که ناگهان می‌بینید عبدالسلیم نیست. دو حالت پیش می آید:  

 
 


حالت اول


-   یا ابن خلتوط! عبدالسلیم کو؟ 


+ منفجر شد


- اوکی 

 حالت دوم


- یا ابن خلتوط! عبدالسلیم کو؟


+ انقلاب شد، اومدن بردنش. 


- تازه انقلاب شده بود که. 


+ اون واسه نیم ساعت پیش بود. الان یه انقلاب دیگه شد. 

 

 روانشاد: به شخصی که در خاورمیانه دست به شادی و خوشحالی می‌زند با ذکر فاتحه‌ای روانشاد گفته می‌شود.  

 شادی الکی: به شادمانی اهالی هندوستان می‌گویند که دلیل خاصی ندارد. کلا هر چیزی غیر از شکست عشقی به طرز عجیبی موجب شادی اهالی این منطقه می‌شود. 

 شادی توتالیتر: نوعی شادی متعلق به حکومت‌های مبتنی بر توتالیتاریسم است. مثلا مردم کره شمالی همین که می‌فهمند کیم جونگ اون سلامت است خوشحال می‌شوند.

 

 

شادی یواشکی: مخالفان کیم جونگ اون در کره شمالی وقتی می‌فهمند کیم بزرگ سلامت است خوشحال نمی‌شوند و این گونه با حکومت دیکتاتوری مبارزه می‌کنند و شاد می‌شوند. 

 شادی صدر: نوعی از شادی است که دکتر حمیدرضا صدر بعد از انجام تحلیل‌های تاریخی-فوتبالی‌اش از خود بروز می‌دهد. 

 شادی نامحسوس (میستریک): به شادی اهالی روس گفته می‌شود که کیفیت آن معلوم نیست. مثلا ولادیمیر پوتین دست تان را گرفته و می‌خندد شما نمی‌توانید بفهمید شاد است، غمگین است، با زانو می‌خواهد بزند یا دارد امتیاز می‌دهد. 

 

 

شادی نامعلوم: در چین تشخیص گریه از خنده از روی ظاهر کمی دشوار است. یکی رفته بود پکن دید همه دارند می‌خندند شروع کرد به خنده و حرکات موزون، آخر از لوزالمعده آویزانش کردند. مثل این که سالگرد مرگ مائو بوده. 

 شادی گابنی: مردم این ناحیه به دلیل شرایط سخت جغرافیایی که هموطنان ما هم حتما با آن آشنایی دارند معمولا به صورت :( یا :(( در می آیند و کمی شادی کردن برایشان سخت است. اگر مایل باشید بحث را همین جا تمام کنیم که به صواب نزدیک‌‌تر است. 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه