تربیت منابع انسانی حلقه گمشده استان بوشهر است

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح چهارشنبه در دیدار با مسئولان دانشگاه امام خامنه‌ای بوشهر با تبریک دهه مبارک فجر، اظهار داشت: استان بوشهر یک استان کاملا صنعتی است و باید به سمت تربیت منابع انسانی مرتبط و صحیح حرکت کنیم.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه منابع انسانی واسطه بین تولید و مواد خام است، اضافه کرد: اگر منابع انسانی تولید کنیم و از ظرفیت‌های استان اطلاع نداشته باشیم یا استفاده نکنیم، این منابع انسانی سود آور نیست.

وی همچنین با تاکید بر عناصر موثر در شکل گیری توسعه هر منطقه اضافه کرد: در توسعه هر جغرافیایی سه عنصر شکل می گیرد که شامل وجود ظرفیت‌ها و اشراف بر ظرفیت‌ها، منابع انسانی کارآمد و مدیریت بازرگانی است.

تربیت منابع انسانی حلقه گمشده استان بوشهر است - تصویر 1

بوشهر استان غنی در حوزه استعدادهای سرزمینی است

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه مهم‌ترین بخش، منابع انسانی است، خاطرنشان ساخت: استان بوشهر استان غنی در حوزه استعدادهای سرزمینی است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت توسعه منابع کرانه‌ای را دارد، اظهار داشت: بالاترین تولید ناخالصی در کشورهای دیگر در حوزه‌های کرانه‌ای است که این ظرفیت در استان بوشهر زیر دو درصد است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اضافه کرد: ما از ظرفیت‌ها استفاده نمی کنیم و نگاه نو و نوین علمی نیز نداریم.

منابع انسانی باید با این رویکرد صنعتی آموزش داده شود

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه نگاه استان استراتژیک نیست، اذعان داشت: اگر بپذیریم که استان بوشهر استان صنعتی باشد، نگاه ما مشخص خواهد شد و منابع انسانی باید با این رویکرد صنعتی آموزش داده شود.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان دانشکده امام خامنه ای بوشهر ابراز داشت: آرزوی من توسعه دانش بنیان است و دانشکده فنی و حرفه ای امام خامنه ای نقش بزرگی در استان ایفا می کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، دانشکده امام خامنه ای بوشهر را سرفصل نوینی برای توسعه استان بوشهر خواند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه