ثمره سرمایه‌گذاری‌ برای دانش‌آموزان درکشورهای دیگر به بارمی نشیند

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، حمید میرزاده ظهر امروز در دیدار با امام جمعه اصفهان، با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه ‌های آزاد اسلامی اظهار داشت: پس از انتخابم به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور برخی رشته‌های اضافی دانشگاهی منحل، ادغام یا تجمیع شدند و بر این اساس تعداد رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی از ۴۷۲ واحد دانشگاهی به ۳۹۷ رسید.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در سطوح مختلف بیان داشت: در سال گذشته از بیش از یک میلیون نفر متقاضی سطح کارشناسی ارشد ۳۰ درصد پذیرفته شدند اما از ۳۴۰ هزار نفر متقاضی تحصیلات مقطع دکتری تنها ۸ مورد پذیرش قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور تاکید کرد: به دلیل محدودیت پذیرش دانشگاه‌های آزاد اسلامی در مقطع دکترا سال گذشته ۱۵۰ هزار نفر برای تحصیلات دکترا به خارج از کشور رفتند.

وی با اشاره اینکه هزینه تحصیل این افراد سالی ۴۰ هزار دلار است، افزود: فقدان کارگاه‌ ها، تجهیزات پیشرفته و اساتید کیفی ممتاز در حد کافی از جمله دلایل ظرفیت محدود دانشگاه‌های ما برای پذیرش بیشتر در سطح دکترا است.

میرزاده با اشاره به اینکه به دلیل چنین محدودیتی سالانه ارز فراوانی نیز از کشور خارج شده است، ابراز داشت: باید تلاش خود را برای رفع این مشکل به کار ببندیم چراکه در واقع با خروج هر فرد از کشور ثمرات سرمایه زیادی که برای دانش آموزان خرج می کنیم در دیگر کشورهای جهان به بار می نشیند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه