حوزویان ابعاد همدلی و همزبانی را برای مردم و دولت تبیین کنند

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

حجت‌الاسلام مجتبی کلباسی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نامگذاری سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: همدلی و همزبانی موضوعی است که در معارف دین اسلام مورد تاکید قرار گرفته و وجود آیات و روایات مختلف در مورد همدلی، همزبانی و برادری نشان از ضرورت این امر و نقش آن در پیشرفت جامعه و ارتقای جایگاه انسانی دارد.

وی ادامه داد: اگر در جامعه‌ای افراد آن به خصومت و دشمنی بپردازند نتیجه‌ای جز هدررفتن سرمایه‌ها و عقب‌ماندن از جامعه جهانی و علم و دانش ندارد.

این استاد حوزه‌های علمیه گفت: اگر همدلی و همزبانی میان دولت و ملت وجود داشته باشد، شاهد ارتقای مادی و معنوی جامعه خواهیم بود.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به وظایف و نقش حوزه‌های علمیه در تحقق شعار سال 94، عنوان کرد: حوزه علمیه وظیفه تبیین معارف الهی را بر دوش دارد و بنابراین سهم وافری در تحقق شعار سال دارد.

حوزویان در راستای شعار سال تلاش کنند

وی شعار سال را ازموضوعات مهم در تربیت دینی و اخلاق اسلامی دانست و تصریح کرد: هم اکنون که مقام معظم رهبری همدلی و همزبانی میان دولت و ملت را به عنوان شعار سال انتخاب کردند، باید حوزویان به وظایفشان در راستای این همدلی بهتر عمل کنند.

مسئول مراکز تخصصی حوزه‌های علمیه ابراز کرد: مدرسان حوزه‌های علمیه باید به اقتضای فرصت هایشان این موضوع و شعار مهم را همواره به طلاب یادآوری کنند، تا طلاب حوزه‌های علمیه به اهمیت این موضوع و نقش آن دست یابند.

حجت‌الاسلام کلباسی با اشاره به اینکه مبلغان دینی برای مردم الگو هستند، بیان کرد: مبلغان و روحانیونی که به مناطق مختلف اعزام می‌شوند باید بر شعار سال تاکید کنند و ابعاد آن را برای مردم شرح دهند؛ که این مهم در به تحقق رسیدن شعار سال بسیار کارساز است.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت اظهار کرد: حوزویان باید در رسانه‌های جمعی بر شعار سال تأکید کنند، و ابعاد مختلف این شعار و نقش آن را در پیشبرد سلامت جامعه برای مردم تبیین کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه