شرایط ایجاد دانشگاه نسل سوم از نظر رئیس دانشگاه امیرکبیر

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، شانزدهمین همایش صنایع دریایی کشور با هدف معرفی دستاوردها و بررسی چالش‌های موجود در این حوزه در پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد.

در این همایش دکتر سید احمد معتمدی با بیان اینکه اغلب دانشگاه‏های ایران در سطح دانشگاه‏های نسل اول مانده‏ اند، افزود: دانشگاه‌های نسل اول صرفا به آموزش دانشجویان می‏ پردازند و این در حالی است که امروزه دانشگاه‏ های معتبر دنیا از دانشگاه‏‌های نسل دوم که علاوه بر آموزش به تحقیقات هم توجه دارند، نیز عبور کرده ‏اند و به دانشگاه‏های نسل سوم تبدیل شده‏ اند.

وی افزود: دانشگاه‏ های نسل سوم علاوه بر آموزش و تحقیقات، به تولید دانش فنی و تکنولوژی توجه دارند؛ بطوریکه حداکثر 20 تا 22 درصد بودجه خود را از آموزش و بخش عمده را از تولید دانش فنی و همکاری با صنایع و بخش خدمات کسب می‏ کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر حرکت به سمت دانشگاه‏های نسل سوم را مستلزم ایجاد زبان مشترک با بخش‏های صنعتی و خدماتی دانست و اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش مهندسی دریا گام‏های خوبی در این جهت برداشته و پروژه‏ های متعدد نظامی و تجاری را اجرا کرده است.

وی مهندسی دریا و سواحل را از مزیت‏ های کشور خواند و خاطر نشان کرد: آمادگی داریم روش و مدل‏ هایی برای کار مشترک با بخش‏ های نظامی، تجاری و صنعتی تعریف کنیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه