عملکرد نامناسب بانکها موجب بالا رفتن هزینه‌های تولید شد - ارائه‌ معاضدت قضایی به واحدهای تولیدی

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

جعفر بدری در حاشیه جلسه‌ کمیته‌ حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و تولید لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از برنامه‌هایی که از بدو ورود به استان مورد توجه قرار گرفت، پیگیری تشکیل منظم جلسات این کمیته و اجرایی کردن مصوبات آن بوده است.

وی با تأکید بر در اولویت بودن حفظ ظرفیت موجود و حال حاضر صنعت استان و برطرف کردن مشکلات مربوط به این حوزه اظهار داشت: خوشبختانه رئیس اتاق خرم‌آباد پیگیری‌های بسیار مناسبی در این زمینه دارند و جلسات کمیته هم به لطف این پیگیری به صورت منظم و مؤثر برگزار می شود.

وی افزود: خوشبختانه در شهرستان پلدختر همکاری و تعامل بسیار خوبی میان دستگاه قضایی و مسئولان اجرایی شهرستان وجود دارد که همین موضوع پشتوانه‌ی ایجاد امنیت و اجرای برنامه‌های مفید و تأثیرگذاری می‌تواند باشد.

بدری با اشاره به اینکه امروز اداره‌ یک واحد تولیدی از اداره‌ یک کشور دشوارتر می‌باشد، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری برای احداث یا احیای یک واحد تولیدی به معنای حقیقی یک جهاد محسوب می‌شود.

رئیس کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و تولید لرستان بیان داشت: امروز بر کسی پوشیده نیست که ثبات سیاسی و اجتماعی یک کشور در گرو وجود یک اقتصاد پویا است و این عامل می‌تواند از شکل‌گیری بحران‌های اجتماعی پیشگیری کند.

بدری با تأکید بر لزوم فراهم شدن شرایط سرمایه‌گذاری در لرستان عنوان داشت: معافیت مالیاتی، ایجاد امنیت و در اختیار قرار دادن منابع و تسهیلات از جمله اقداماتی است که می‌تواند زمینه‌ساز حضور سرمایه‌گذاران باشد؛ به طوری که سرمایه‌گذار رغبت حضور داشته و نسبت به تضمین سودآوری سرمایه‌گذاری‌اش اطمینان خاطر داشته باشد.

رئیس‌کل دادگستری لرستان حصول نتیجه‌ مثبت در این زمینه را در گرو همکاری همه‌جانبه‌ همه‌ دستگاه‌ها دانست و تصریح کرد: تنها در صورت شکل‌گیری این تعامل است که می‌توانیم نسبت به بهبود وضعیت خوش‌بین باشیم.

بدری ارائه‌ معاضدت قضایی به واحدهای تولیدی استان را ضروری دانست و اظهار داشت: در زمینه‌ رسیدگی به دعاوی و پرونده‌های مربوط به واحدهای تولیدی اگر راهنمایی قضایی به موقع ارائه شود، در نحوه‌ رسیدگی و نتیجه‌گیری بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

رئیس کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و تولید لرستان در ادامه به عملکرد نامناسب بانک‌ها در زمینه‌ ارائه‌ تسهیلات به واحدهای تولیدی هم اشاره کرد و گفت: متأسفانه بانک‌ها تنها منافع خودشان را می‌بینند.

وی با تأکید بر بررسی دقیق فرمول‌های محاسباتی بانک‌ها در حوزه‌ تسهیلات و جریمه‌دیرکردها در کمیته‌ حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و تولید استان تصریح کرد: عملکرد نامناسب بانک‌ها باعث بالا رفتن هزینه‌های تولید و در نهایت از بین رفتن توان رقابتی محصولات استان می‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه