نخستین فضاپیمای عربی به فضا می‌رود

نخستین فضاپیمای عربی به فضا می‌رود

نخستین فضاپیمای عربی به فضا می‌رود

 پس از ساخت مرتفع‌ترین برج جهان، امارات متحده عربی اکنون در صدد فتح فضا برآمده و طرح‌های جدیدش را برای ارسال نخستین فضاپیمای بدون‌سرنشین عربی به فضا تا مارس سال 2021 اعلام کرده است. 

 

به گزارش جوان ايراني به نقل از ایسنا ، کاوشگر بدون‌سرنشین امارات متحده مسافتی بیش از 59.5 میلیون کیلومتر را تا مریخ طی خواهد کرد و این کشور را به یکی از 9 کشوری تبدیل می‌کند که دارای برنامه‌هایی فضایی برای کاوش سیاره سرخ است. هنوز اهداف علمی ویژه این سامانه اعلام نشده است.

امارات در حالی طرح‌هایش را برای ارسال فضاپیمای عربی به فضا مطرح کرده که موفقیت کلی بشر در ماموریت‌های مریخ از دهه 1960 کمتر از 50-50 بوده است. در این میان، ناسا دارای بالاترین میزان موفقیت 70 درصدی بوده و این آژانس 21 ماموریت را از دهه 1960 تاکنون به فضا اعزام کرده که فقط شش مورد از آن‌ها موفقیت‌آمیز بوده است.

آمریکا تنها کشوری است که تاکنون بر سطح مریخ فرود آمده و دارای کاوشگر بدون سرنشین عملگر به مدت طولانی روی این سیاره است.

مارات متحده عربی مدعی است سرمایه‌گذاری این کشور در زمینه فناوری‌های فضایی از مرز 5.4 میلیارد دلار تجاوز کرده است. این سرمایه‌گذاری در حوزه‌های داده‌های ماهواره‌ای، ارتباطات ماهواره‌ای تلفن همراه، نقشه‌برداری و مشاهده زمین گزارش شده است.  

 


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه