۹ باب کتابخانه عمومی جدید در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، زینب قربانی‌ سه شنبه جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد هشت باب کتابخانه در روستاها و یک باب در شهر یاسوج به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد: با افتتاح این کتابخانه ها، تعداد کتابخانه های استان کهگیلویه و بویراحمد در مجموع به ۲۹ کتابخانه عمومی افزایش می یابد.

قربانی با بیان اینکه این استان در قبل از اماکن فرهنگی همچون کتابخانه به بهره بود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در حوزه کتاب برکات فراوانی برای استان داشته است.

وی همچنین عضوگیری رایگان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، غبارروبی گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدا را از دیگر برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در دهه فجر عنوان کرد.

قربانی گفت: جذب مشارکت‌های مردمی و خیرین کتاب از اولویت‌های کاری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد است که این اداره‌کل با همکاری موسسه آموزشی و فرهنگی قلم‌چی موفق به تجهیز برخی از کتابخانه‌های عمومی استان شده است.

وی افزود: در روستاهای "بن‌زرد پاتاوه" و" چاروسا" با مشارکت مردم و خیرین کتابخانه‌های عمومی راه‌اندازی شده است.

قربانی تصریح کرد: یک خیر چاروسایی منزل مسکونی خود را با زیربنای ۱۵۰ متر برای راه‌اندازی کتابخانه در اختیار کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد قرار داده است.

وی یادآور شد: کتابخانه روستایی بن‌زرد پاتاوه هم با اعتباری بالغ بر ۱۲۷ میلیون و ۷۸۶ هزار ریال و با همکاری موسسه قلم‌چی کشور به تمام امکانات لازم مجهز و راه‌اندازی شده است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه